KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9377011
nr 937 7011
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Östra Varvsgatan från Breda Gatan, 1940-tal, motivet: 16 x 11
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 26 januari 2015
kl 20:55:09
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
900 kr
26 jan
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv